Quo Vadis – ponadczasowa powieść

Jedna z najbardziej zachwycających powieści “Quo Vadis” autorstwa wybitnego polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza i Tobie skradnie serce! Wybitne dzieło przeniesie Cię do innych czasów i pozwoli odkryć tajemnice antycznej kultury i obyczajów. Starożytny Rzym, cesarz Neron i święty Paweł Apostoł oraz dwoje zakochanych ludzi, a do tego ich nietuzinkowe uczucie nie pozwolą Ci się oderwać się od lektury. 

Historyczna porywająca opowieść o nieprzejednanej miłości 

Główny bohater Marek Winicjusz spotyka pewnego razu uroczą dziewczynę o nieskazitelnym wizerunku – Ligię i zakochuje się w niej w jednym momencie. Uczucie okazuje się być tak silne, że bohater stawia czoła wszelkim przeciwnościom losu, nie raz ryzykując utratą reputacji czy życia. Akcja powieści często niespodziewanie zmienia tory swojego biegu zaskakując czytelnika i zachęcając do odkrywania coraz to nowych perypetii. Marek nie spodziewa się bowiem, że dzięki przepięknej Ligii zyska coś więcej niż tylko jej miłość… Historia dwojga zakochanych przeplatana jest motywami religijnymi oraz faktami historycznymi wprost ze świata starożytnego tworząc spójną całość i porywając czytelnika. Ukazuje ona potęgę miłości zdolną do wielu wyrzeczeń i poświeceń. Uczy czym jest prawdziwa przyjaźń, braterstwo i odwaga oraz daje przykład do naśladowania tych cech w codziennym życiu.  

Tytuł powieści “Quo vadis (tania książka i szybka wysyłka!)” to zwrot zaczerpnięty z języka łacińskiego i oznacza: Dokąd idziesz? Nawiązuje do słów rzekomo wypowiedzianych przez świętego Pawła Apostoła: Dokąd idziesz, Panie? Odniosła ona spektakularny sukces na arenie międzynarodowej, został przetłumaczona na ponad 50 języków. Dziś stanowi piękny dorobek kultury i czytana jest nie tylko przez uczniów w zaciszu szkolnych klas. 

Henryk Sienkiewicz – doceniany mistrz polskiego pióra 

Autor powieści “Quo Vadis” Henryk Sienkiewicz spod swojego pióra wypuścił wiele dzieł w rezultacie w 1905 roku otrzymując nagrodę Nobla za całokształt twórczości. Inne jego wybitne dzieła to między innymi: 

– “Ogniem i mieczem” 

– “Potop” 

– “Pan Wołodyjowski” 

– “W pustyni i w puszczy” 

– “Krzyżacy” 

Może Ci się również spodoba